Samsung TV Set|SAMSUNG|65 "|4K Ultra HD|3840 x 2160 pixels|Flat|16:9|OLED|QE65S85FAEXXH
Pieejamība: Izpārdots
ID: 46246
Produkta kods: QE65S85FAEXXH
Svītrkods: 8806095995281
Apmaksas iespējas
Piegādes iespējas
Specifikācija
ac input frequency: 50/60 Hz
ac input voltage: 220 - 240 V
adaptive sound: Yes
ai upscale: Yes
amd freesync: Yes
amd freesync type: FreeSync Premium
anti-glare screen: Yes
apple airplay 2 support: Yes
audio decoders: Dolby Atmos
audio output channels: 2.0 channels
audio pre-selection descriptor: Yes
auto power off: Yes
bezel type: 4 Bezel-less
bluetooth: Yes
bluetooth version: 5.3
cables included: AC
category code: TVP
cncode: 85287240
colour name: Graphite Black
common interface (ci): Yes
common interface plus (ci+): Yes
common interface plus (ci+) version: 1.4
consumer electronics control (cec): Anynet+
data sheet (link): https://eprel.ec.europa.eu/api/product/2205085/fiches?language=EN
depth (with stand): 263.3 mm
depth (without stand): 33.9 mm
digital audio optical out: 1
digital signal format system: DVB-CS2/DVB-T2
display diagonal: 65 "
display diagonal (metric): 163 cm
display refresh rates supported: 120 Hz
display resolution: 3840 x 2160 pixels
display technology: OLED
eco mode: Yes
eco sensor: Yes
electronic programme guide (epg): Yes
energy consumption (hdr) per 1000 hours: 164 kWh
energy consumption (sdr) per 1000 hours: 98 kWh
energy efficiency class: F
energy efficiency class (hdr): G
energy efficiency class (sdr): F
energy efficiency scale: A to G
energy saving mode: Yes
enhanced audio return channel (earc): Yes
eprel registration number: 2205085
eprel version number: 1
ethernet lan: Yes
ethernet lan (rj-45) ports: 1
far-field voice interaction: Yes
frameless design: Yes
game mode: Yes
hd type: 4K Ultra HD
hdmi ports quantity: 4
height (with stand): 897.8 mm
height (without stand): 829.7 mm
high dynamic range (hdr) supported: Yes
hybrid broadcast broadband tv (hbbtv): Yes
hybrid broadcast broadband tv (hbbtv) version: 2.0.3
internet tv: Yes
introduction year: 2025
model: QE65S85FA
motion interpolation technology: Motion Xcelerator
multi view: Yes
native aspect ratio: 16:9
native refresh rate: 100 Hz
number of osd languages: 27
number of tuners: 2 tuner(s)
on screen display (osd): Yes
on screen display (osd) languages: Multi
operating system installed: Tizen
package depth: 160 mm
package height: 950 mm
package type: Box
package weight: 24000 g
package width: 1617 mm
panel mounting interface: 300 x 200 mm
picture processing technology: NQ4 AI Gen 2 Processor
picture processor: NQ4 AI Gen2
power consumption (max): 320 W
power consumption (standby): 0.5 W
power consumption (typical): 98 W
product colour: Black
product net weight: 18 kg
remote control included: Yes
remote control type: TM2360E
rf ports quantity: 2
rms rated power: 20 W
samsung technologies (av/tv): /4K AI Upscaling/Active Voice Amplifier Pro/Adaptive Sound Pro/AI Auto Game Mode/Auto HDR Remastering/Built-in SmartThings Hub/Motion Xcelerator 120Hz/Object Tracking Sound/Object Tracking Sound Lite/OLED HDR/Q-Symphony/Real Depth Enhancer/Samsung TV Plus
screen shape: Flat
shipping box depth: 161 cm
shipping box height: 94.5 cm
shipping box weight: 23 kg
shipping box width: 15 cm
slim fit wall mount support: Yes
smart tv: Yes
smartthings app support: Yes
sound mirroring: Yes
sound modes: Adaptive Sound Pro
stand colour: Black
stand depth: 263.3 mm
stand type: Legs stand
stand width: 953.1 mm
summary: Samsung QE65S85FAE. Display diagonal: 165.1 cm (65"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: OLED, Screen shape: Flat. Smart TV. Motion interpolation technology: Motion Xcelerator, Native aspect ratio: 16:9. Digital signal format system: DVB-CS2, DVB-T2. Wi-Fi, Ethernet LAN. Product colour: Black
tap view: Yes
tuner type: Analog & digital
tv initiate mirroring: Yes
tv key support: Yes
unit box height: 0.945
unit box length: 1.61
unit box width: 0.15
unit calculated volume: 0.2282 cubm
unit calculated weight: 23 kg
universal guide: Yes
usb 3.2 gen 1 (3.1 gen 1) type-a ports quantity: 2
vesa mounting: Yes
web browser: Yes
weight (with stand): 17800 g
weight (without stand): 17400 g
wi-fi: Yes
wi-fi standards: Wi-Fi 5 (802.11ac)
width (with stand): 1446.6 mm
width (without stand): 1446.6 mm