Product Code: DHI-LM24-E230C
Barcode 6923172547682
Payment options
Delivery options
Specification
ac adapter output voltage: 12 V
ac input frequency: 50/60 Hz
ac input voltage: 100 - 240 V
adobe rgb coverage: 80 %
backlight type: Edge LED
built-in camera: No
built-in speaker(s): No
built-in usb hub: No
cables included: DisplayPort
category code: LC3
cncode: 85285210
contrast ratio (typical): 3000:1
data sheet (link): https://eprel.ec.europa.eu/api/product/1536828/fiches?language=EN
dc-in jack: Yes
depth (without stand): 73.96 mm
detachable stand: Yes
display brightness (typical): 250 cd/m²
display diagonal: 23.6 "
display resolution: 1920 x 1080 pixels
display technology: LED
displayport version: 1.2
displayports quantity: 1
energy consumption (sdr) per 1000 hours: 17 kWh
energy efficiency class: E
energy efficiency class (sdr): E
energy efficiency scale: A to G
eprel registration number: 1536828
eprel version number: 1
european product registry for energy labelling (eprel) code: 1536828
frameless design: Yes
hd type: Full HD
hdmi: Yes
hdmi ports quantity: 2
hdmi version: 1.4
headphone out: Yes
headphone outputs: 1
height (without stand): 333.54 mm
height adjustment: No
market positioning: Gaming
maximum refresh rate: 165 Hz
model: DHI-LM24-E230C
native aspect ratio: 16:9
ntsc coverage (typical): 83 %
operating relative humidity (h-h): 10 - 85 %
operating temperature (t-t): 0 - 40 °C
package depth: 149 mm
package height: 407 mm
package weight: 4900 g
package width: 630 mm
panel mounting interface: 75 x 75 mm
panel type: VA
pivot: No
power adapter included: Yes
power consumption (max): 35 W
power consumption (standby): 0.5 W
power consumption (typical): 24 W
power supply type: External
product colour: Black
product net weight: 3.2 kg
response time: 1 ms
screen curvature rating: 1500R
screen shape: Curved
srgb coverage (typical): 99 %
stand included: Yes
summary: Dahua Technology DHI-LM24-E230C. Display diagonal: 59.9 cm (23.6"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LED, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. VESA mounting. Product colour: Black
swivelling: No
tilt adjustment: Yes
tilt angle range: -5 - 15 °
touchscreen: No
unit box height: 0.42
unit box length: 0.63
unit box width: 0.15
unit calculated volume: 0.03969 cubm
unit calculated weight: 4.7 kg
vesa mounting: Yes
viewing angle, horizontal: 178 °
viewing angle, vertical: 178 °
wall mountable: Yes
weight (with stand): 3200 g
width (without stand): 537.86 mm
Description
  • The 1920*1080 resolution produces clearer and more vivid pictures
  • VA panel for wide viewing angles with 3-sided frameless design
  • The 165Hz high refresh rate enables you to aim at the target more quickly, eliminates picture lagging, and helps you to aim at the target faster