Dahua LCD Monitor|DAHUA|DHI-LM27-B201S|27"|Business|Panel IPS|1920x1080|16:9|100Hz|5 ms|Speakers|Colour Black|LM27-B201S
Availability: In Stock Availability 50
ID: 41171
Product Code: DHI-LM27-B201S
Barcode 6923172545909
Payment options
Delivery options
Specification
ac adapter output voltage: 12 V
backlight type: LED
bezel width (bottom): 16.1 mm
bezel width (side): 3 mm
bezel width (top): 3 mm
built-in camera: No
built-in speaker(s): Yes
built-in usb hub: No
cables included: HDMI
category code: LC3
certification: CE
cncode: 85285210
contrast ratio (typical): 1000:1
data sheet (link): https://eprel.ec.europa.eu/api/product/1538766/fiches?language=EN
depth (with stand): 58.7 mm
display brightness (typical): 250 cd/m²
display diagonal: 27 "
display number of colours: 16.7 million colours
display resolution: 1920 x 1080 pixels
display technology: LCD
energy efficiency class: E
energy efficiency class (sdr): E
eprel registration number: 1538766
eprel version number: 1
european product registry for energy labelling (eprel) code: 1538766
hd type: Full HD
hdmi: Yes
hdmi ports quantity: 1
headphone out: No
height (with stand): 363 mm
low blue light technology: Yes
market positioning: Home
maximum refresh rate: 100 Hz
model: DHI-LM27-B201S
native aspect ratio: 16:9
number of speakers: 2
operating relative humidity (h-h): 10 - 85 %
operating temperature (t-t): 0 - 40 °C
package depth: 458 mm
package height: 114 mm
package weight: 5250 g
package width: 694 mm
panel mounting interface: 75 x 75 mm
panel type: IPS
power adapter included: Yes
power consumption (standby): 0.5 W
power consumption (typical): 36 W
product colour: Black
product net weight: 3.84 kg
response time: 4 ms
rms rated power: 2 W
screen shape: Flat
stand included: Yes
summary: Dahua Technology LM27-B201S. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LCD, Response time: 4 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). VESA mounting. Product colour: Black
tilt adjustment: Yes
touchscreen: No
unit box height: 0.445
unit box length: 0.69
unit box width: 0.115
unit calculated volume: 0.03531 cubm
unit calculated weight: 5.4 kg
vesa mounting: Yes
vga (d-sub) ports quantity: 1
viewing angle, horizontal: 178 °
viewing angle, vertical: 178 °
weight (with stand): 3840 g
width (with stand): 614.1 mm