Gembird TV SET ACC WALL MOUNT 40-80"/WM-80STR-01 GEMBIRD
Availability: In Stock Availability 9
ID: 39629
Product Code: WM-80STR-01
Barcode 8716309127370
Payment options
Delivery options
Specification
100 mm x 100 mm: Yes
600 mm x 400 mm: Yes
category code: MAS
cncode: 83021000
fits screens sized: 40” - 80”
max. weight: 50 kg
model: WM-80STR-01
number of screens: 1
product net weight: 5.5 kg
unit box height: 0.35
unit box length: 0.64
unit box width: 0.06
unit calculated volume: 0.0156 cubm
unit calculated weight: 6.98 kg
units per shipping box: 3
Description
Rotating full motion TV wall mount, 40" - 80''
  • Position your screen perfectly
  • Lightweight and maneuverable design
  • Double arm full-motion TV wall mount with rotation function
  • Supports most 40” - 80” LCD/LED TV’s
  • VESA compatible, max. 600 mm x 400 mm
  • Wall distance 61 - 506 mm