Lian Li Power Supply|LIAN LI|EDGE GOLD 1000|ATX|100 - 240 V|1000 W|G9P.RS1000G.WH00.EU
Availability: In Stock Availability 30
ID: 49616
Product Code: G9P.RS1000G.WH00.EU
Brand: LIAN LI
Payment options
Delivery options
Specification
ac input frequency: 50 - 60 Hz
ac input voltage: 100 - 240 V
category code: PSU
cncode: 85044095
depth: 86 mm
efficiency: 91.24 %
fan speed: 2400 RPM RPM
height: 150 mm
model name: EDGE GOLD 1000
noise level: 39.3 dB
product colour: White
Supported motherboard form factors: ATX
unit calculated volume: 0.01099 cubm
unit calculated weight: 4.05 kg
units per shipping box: 1
width: 182 mm
Description
EDGE GOLD
L-shape design tailored for dual chamber cases
  • 80 PLUS Gold efficiency
  • PCIe 5.1 ready with in-house R&D 12V-2×6 alloy copper soldered terminals